Arodnedēļa

Ik gadu aprīlī viena nedēļa skolā pasludināta par arodnedēļu, kad virkne pasākumi veltīti skolā apgūstamajiem arodiem.
Arodnedēļa sākās ar video materiālu skatīšanos. Video rullīšos mazāko klašu skolēni izteica savas domas un priekšstatus, ko dara vecākie skolas audzēkņi un pēc tam paši kursanti stāstīja, ko tad īsti viņi dara un kā notiek izvēlētā aroda apgūšana.
Aktivitātēs “Gudrais pavāriņš” 5.c- 9.c klasēm, kuras vadīja skolotāja Inese, skolēni gan kārtoja dārzeņu, augļu un ogu attēlus gan lika atbilstošas puzles, gan vēra makaronu krelles, gan ar aizsietām acīm mēģināja noteikt dārzeņus pēc garšas, gan ar taustes palīdzību atpazīt, kas iebērts maisiņā (mannā, griķi, pupiņas…). Gudrajiem pavāriņiem ļoti patika makaronu vēršana un dārzeņu degustēšana, bet grūtāk padevās atpazīt pēc taustes. Noslēgumā- kopīga mielošanās ar cepumiem un liepziedu tēju, un katrs dalībnieks saņēma diplomu un medaļu, goda baranku.

Savukārt,  aktivitātes “Pie pavāra” 5.a- 9.a klašu skolēniem, kuras noorganizēja skolotāja Daiga, notika skolas stadionā. Šeit audzēkņi varēja rādīt savu veiklību, kas lieti noder pavāriem un pavāru palīgiem, piemēram, pārvietot olas, lai nesaplīstu, ātri darboties ar glāzēm, ar pavāra cimdiem rokās tikt galā ar cepumiem, lidināt šķīvīšus. Sportiski atraktīvos uzdevumus skolēni izpildīja godam- olas nesaplīsa, ar glāzēm un šķīvjiem arī viss bija kārtībā. Dalībnieki nopelnīja gan diplomus, gan, protams, arī saldumus.
Aktivitātes pie mežstrādnieku skolotāja Jura izvērtās ļoti azartiskas. 6.a-9.a klašu interesenti  ģērbās mežstrādnieku darba formās, nesa baļķus, zāģēja, būvēja malkas torņus un to visu darīja uz laiku. Puiši bija ieinteresēti un aktīvi. Zēniem patika arī brauciens uz mežu, kur bija kārtīgi jāpastrādā- jāstāda eglītes. Dienas kopsavilkums- mežs, svaigs gaiss, fiziskas aktivitātes, fizisks darbs un pēcpusdienā patīkams nogurums, kā arī neizšķirts starp 8.a un 9.a klases skolēniem, cīņā par 1. vietu mežstrādnieku aktivitātēs.

Arodnedēļas laikā skolas vestibilā uzmanību piesaistīja galdnieku palīgu pašu gatavots afišu dēlis, kurš aicināja uz galdniecības dienu ceturtdien. Galdniecības skolotājs Ēriks, pastāstīt audzēkņiem par savu pieredzi bija uzaicinājis galdnieku, restauratoru Agri Zingbergu. A. Zingbergs arī praktiski demonstrēja kā logam dod otro dzīvību. Lai arī daudzas lietas likās specifiskas un sarežģītas, skolēni klausījās, skatījās un uzdeva jautājumus. Restaurators izteica piedāvājumu audzēkņiem, doties mācību ekskursijā uz Kuldīgas restaurācijas centru.
Vēl skolēnus uzrunāja un savā pieredzē dalījās jaunie galdnieki, mūsu pašu skolas absolventi Nauris Dzintars un Miķelis Preiss. Nauris un Miķelis strādā izvēlētajā arodā un ir apmierināti. Jaunie galdnieki uzmundrināja skolēnus mācīties, jo, kā paši izteicās, skolā mācītais lieti noder darbā.

Arodnedēļa noslēdzās krāšņi ar modes skati. 5.a- 9a. klašu meitenes mācību gada laikā gan mājturības stundās, gan šūšanas pulciņā- šuva, izšuva, adīja, tamborēja un batikoja. Mājturības skolotājas Santas iedvesmotas, meitenes savu veikumu parādīja plašākai publikai. Mūzikai skanot, cita nedaudz kautrīgi, cita priecīgi smaidot, demonstrēja tērpus un aksesuārus- dažādus un krāsainus svārkus, arī izšūtus ar organza ziediem, batikotus krekliņus, mugursomiņas ar aplikācijām. Skaisti un interesanti. Meiteņu iznācienus pavadīja aplausi un pēc skates skatītāji teica atzinīgus vārdus par paveikto.
Piektdien skolēni ne tikai apmeklēja modes skati, bet varēja piedalīties radošās darbnīcās un pagatavot- vai nu rokassprādzītes, vai paliktnīšus krūzēm, vai koka formiņās iededzināt pašu izvēlētus rakstus, vai izmēģināt spējas aušanā.

Tā pagāja darbīga un notikumiem piesātināta nedēļa.
Paldies skolotājai Ritai Jakobsonei par šīs nedēļas kūrēšanu un skolotājiem Jurim Jurēvicam, Tamārai Jansonei, Ērikam Oficierim, Inesei Sausserdei- Čīmai, Santai Ķeķei, Gatim Kalniņam, Līgai Cinķei, Olitai Jermolovai, Daigai Vidmanei, Aijai Žebekai- Šerbukai par piedalīšanos un arodnedēļas pasākumu organizēšanu.