“Latvijas Skolas soma” izglīto un aizrauj

13. decembrī 5.a – 8.a klašu skolēni devās uz Rīgu, kur projekta “Latvijas Skolas somas” ietvaros, mūsdienīgā un interesantā veidā izzināja un iepazina Latvijas vērtības.
Vispirms skolēni devās uz fabriku “Laima” izzināt šokolādes noslēpumus. “Laimas” šokolādes muzejā noskaidroja, kā senie acteki izmantoja kakao pupiņas, kā mūsdienās tiek audzēti kakao koki un kā kakao pārtop šokolādē, centās izsekot kakao pupiņu ceļam no kakao koka līdz veikala plauktam un uzzināt, kā aizsākās saldumu rūpniecība Latvijā. Katram skolēnam bija iespēja izgatavot šokolādes tāfelītei savu īpašu mīlestības vēstījumu kā sirsnīgu suvenīru no ceļojuma saldumu pasaulē.
Lai gūtu pilnvērtīgu šokolādes pieredzi, skolēni iejutās šokolādes meistaru lomā radošajā šokolādes darbnīcā. Ikviens varēja nobaudīt gan trīs veidu šokolādi, gan vairāk kā desmit dažādas šokolādes sastāvdaļas, un no tām pagatavot savas unikālās konfektes, kuras, iesaiņotas īpašā kārbiņā, varēja paņemt līdzi.
Pēc ielūkošanās brīnumainās šokolādes tapšanas aizkulisēs, skolēni devās iepazīt Latvijas Nacionālo bibliotēku, tautā sauktu par Gaismas pili. Bibliotēkas gides pavadībā skolēni vizuāli iepazina Nacionālās bibliotēkas ēku un novērtēja arhitekta G. Birkerta ieceri un plašo vērienu šīs ēkas projektēšanā. Īpaša uzmanība tika pievērsta vienam no ēkas centrālajiem elementiem, stikla konstrukcijai piecu stāvu augstumā – Tautas grāmatu plauktam, kurā glabājas bibliotēkai dāvinātās grāmatas ar tajā ierakstītajiem dāvinātāju vēstījumiem vai personīgajiem stāstiem. Skolēni klātienē ieraudzīja Dainu skapi, kurā glabājas Barontēva dziesmu lapiņas. Interesanti bija skatīt vismazāko, vislielāko, vissmagāko grāmatu, kā arī visretāko un vissenāko grāmatu. Gide stāstīja par plašajām iespējām, ko sniedz bibliotēkas pakalpojumi un skolēniem bija iespēja pārdomāt grāmatu nozīmi savā dzīvē. Skolēni uzzināja, ka krājumos nav tikai grāmatas, bet ir arī kartes, pastkartes, mūzikas ieraksti, manuskripti un vēl citi materiāli.
Skolēni pēc brauciena ar prieku pārrunāja un dalījās gūtajos iespaidos un zināšanās, un īpašās konfekšu kārbiņas sataupītas un, kā liels dārgums, tika pasniegtas sev mīļajiem cilvēkiem.